הנגשת אתרים accessnet

קבל הצעת מחיר

להנגשת האתר עוד היום
הנגשת אתרים על ידי מקצוענים

הנגשת אתרים באינטרנט

המודעות להנגשת השירותים השונים לבעלי מוגבלויות רק הולכת וגוברת. ההנגשה מתבטאת בהקצאת מושבים מיוחדים בתחבורה הציבורית ובבניית שבילי גישה לכיסאות גלגלים המובילים אל מוסדות ציבוריים שונים. כמו כן, הנגישות לבעלי המוגבלויות הגיעה גם לאינטרנט, בהתאם לחוק הנגשת אתרים אשר נוסח מחדש בספטמבר של שנת 2017.

מה אומר החוק?

על פי התקנות החדשות, החובה על הנגשת אתרים חלה על אתרים שנותנים שירות או מספקים מידע על אודות השירות. כמו כן, בעלי אתר אינטרנט שממוצע המכירות שלהם אינו עולה על סכום של מיליון שקלים בשלוש השנים האחרונות, יוכלו לקבל פטור מהנגשת האתר. הפטור ניתן גם לבעלי אתרים אשר אינם יכולים להנגיש את אתרם מסיבות טכנולוגיות. פטור זה תקף ל-3 שנים עם אפשרות להערכה ל-3 שנים נוספות. ולבסוף, תיקון משמעותי שנוסף לחוק נועד להגן על בעלי האתרים הבלתי מונגשים ולמנוע מהציבור להגיש תביעה אוטומטית בעקבות חוסר ההנגשה של האתר. כך, לפני הגשת התביעה חובה לשלוח הודעה לבעל האתר בדבר הפרת החוק.

במה מתבטאת הנגשת האתרים

הנגשת אתרים באינטרנט נועדה להקל על בעלי המוגבלויות לשוטט באתר ולמצוא את השירותים המתאימים להם. אלה כמה דוגמאות להנגשה נכונה:

  • הקראה באתר – גולשים עיוורים משתמשים בתוכנה מיוחדת המקריאה עבורם את הטקסטים באתר. התוכנה המוטמעת באתר מקריאה את הכתוב בסדר הגיוני ומובן לגולש, תוך שהיא מספקת הסבר מלא על התמונות, הקישורים והתוספים באתר.
  • היכולת לשנות צבעים – עיוורי צבעים רואים את העולם אחרת, ולכן הם יכולים להתקשות ולקרוא טקסטים סטנדרטיים באתר הכתובים בשחור על גבי לבן או כל צבע בהיר אחר. באתר מונגש יש להם את היכולת לשנות את צבע הטקסט.
  • להגדיל את הכתב – בעלי לקות ראייה אינם מוכרחים ללחוץ בכל פעם על Ctrl + כדי להגדיל את רזולוציית העמוד. תחת זאת, הם יכולים להגדיל בקלות את הכתב באתר.
  • כתוביות לסרטונים – באתרים רבים פזורים סרטוני הדרכה ותדמית שנועדו להסביר על המוצר או על פעילות החברה. בעלי לקויות שמיעה מתקשים לא פעם להבין את תוכנם של סרטונים אלה, ועל כן חלה על בעלי האתרים החובה להוסיף כתוביות לסרטונים.
  • עיצוב פשוט יותר – אתרים ידידותיים נחשבים לבעלי עיצוב נקי ובלתי מורכב שאינו מבלבל את הגולש, והכוונה היא לכל גולש. גיבוב של תמונות וסרטונים יכול לבלבל כל גולש באשר הוא, ובייחוד גולשים המתקשים לעקוב אחר התכנים באתר.
  • גם האפליקציות נכנסות לתמונה – באמצעות שימוש בתוכנות מיוחדות המותאמות למערכות ההפעלה (אנדרואיד או iOS), קיימת אפשרות להנגיש גם את האפליקציות לבעלי המוגבלויות.

זה משתלם לבעלי האתרים

הנגשת אתרים באינטרנט אמנם כרוכה בהוצאות כספיות ובהשקעת זמן יקר, אך היא משתלמת בסופו של דבר משתי סיבות עיקריות. הסיבה הראשונה היא אידאולוגית. בעל האתר נתפס כאדם טוב וערכי יותר אם הוא מחליט להנגיש את האתר שלו לבעלי המוגבלויות. הסיבה השנייה היא עסקית – הנגשת האתר מובילה לחשיפה רבה יותר גם בקרב אוכלוסיות שעד עתה התקשו לגלוש באתרי האינטרנט, ובכך היא יכולה להעלות את הפניות והמכירות עבור בעל האתר.

ההבדל בין הרמות

דרגת הנגישות באתר מתחלקת לשלוש רמות עיקריות:

  • רמה A – רמת הנגישות הבסיסית.
  • רמה AA – רמת נגישות בינונית ומורכבת יותר.
  • רמה AAA – רמת הנגישות הגבוהה ביותר.

רכיב הפלא

מותג חדש להנגשת אתרים Accessnet מספק רכיב ייחודי המאפשר להנגיש את האתר ברמה גבוהה (רמת AA), בהתאם לנדרש בחוק. הרכיב מתאים במיוחד לאתרים הבנויים על וורדפרס. על רכיב זה אחראי צוות מקצועי המלווה את הלקוח בכל השלבים של תהליכי ההתקנה.

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל