הנגשת אתרים accessnet

קבל הצעת מחיר

להנגשת האתר עוד היום
הנגשת אתרים על ידי מקצוענים

הנגשת אתרים AA

בימינו אין כמעט בעל אתר שלא שמע על חוק הנגשת אתרים, חוק אשר מאפשר גם לבעלי המוגבלויות ליהנות מגלישה באתרי האינטרנט ללא הפרעות. בדרך זו, יכולים עיוורי הצבעים לשנות את צבעי האתר כאוות נפשם, ואילו כבדי השמיעה נהנים לקרוא את הכתוביות המלוות בסרטון. אם עדיין לא הנגשתם את האתר שלכם, כדאי שתעשו זאת בהקדם האפשרי, אחרת אתם עלולים לקבל זימון לבית המשפט.

להבדיל בין הרמות

על פי החוק, קיימות שלוש רבות של נגישות. הרמה הבסיסית ביותר היא רמת נגישות A, אחריה מגיעה רמת AA והאחרונה והגבוהה ביותר היא רמת AAA. מרבית האתרים נדרשים בהנגשת AA, ורמה זו היא הנדרשת על פי החוק. זאת ועוד, רמת AAA נחשבת למורכבת יותר לביצוע, שכן היא דורשת הנגשה כמו הצגת התכנים בשפת הסימנים או הצעת הסבר מפורט יותר עבור גולשים בלתי מנוסים.

רמת AA – מה זה אומר

הנגשת אתרים AA כוללת מאפיינים שונים המיועדים לשפר את חווית הגולשים באתר. אלה כמה מבין המאפיינים שכדאי להכיר:

  • סרטון נגיש – סרטון אשר אינו משודר בשידור חי צריך לכלול כתוביות או טקסט חלופי אשר מתאר אותו. לחלופין, סרטון אודיו צריך לתאר את המידע הקולי.
  • יש לאפשר לגולש להגדיל את הטקסט כרצונו.
  • המקלדת צריכה לכלול סימון חזותי באתר.
  • אם באתר קיים טופס למילוי, יש צורך לספק המלצות ברורות לתיקונו במקרה הצורך.
  • מיקומם של האלמנטים החוזרים צריך להיות קבוע.
  • במהלך הניווט באתר סדר הקישורים צריך להיות זהה.
  • יש לאפשר לגולש לבצע פעולות שונות באתר ללא הצורך בשימוש בעכבר.

לאילו דברים כדאי לשים לב כאשר באים להנגיש אתר

אחד הדברים המשמעותיים שאליהם יש לתת את הדעת הוא עמידה בסטנדרטים, כלומר הנגשת האתרים על פי ההנחיות של ארגון הנגישות העולמי (W3C) ועל פי התקן הישראלי שמספרו 5568. נוסף על כך, כאשר אתם בוחרים בחברה להנגשת אתרים, שימו לב שהיא מציעה הנגשה מלאה בהתאם לחוק ולא הנגשה חלקית. מעבר לכך, מומלץ לוודא כי החברה מספקת יחס מקצועי וליווי אישי גם לאחר שההנגשה כבר בוצעה.

האנשים שמאחורי המסך והמקלדת

התהליך של הנגשת אתרים AA עשוי להיראות כמתיש, מורכב ואולי יקר, אך הוא מסייע לאוכלוסיות רבות לגלוש ולהתמודד עם האתגרים בחיי היום יום. עד עכשיו, רשת האינטרנט הייתה המפלט עבור רבים – בעלי מוגבלויות שהתקשו לצאת אל הרחוב השתמשו באתר כדי לקבל את השירותים הנחוצים להם. למרות זאת, מרבית האתרים לא היו נגישים עבורם והם התקשו לנווט ללא עזרתם של יקיריהם.

כאשר אתם מנגישים את האתר שלכם, אתם מסייעים למעשה למגוון רחב של אוכלוסיות וביניהן חולי האפילפסיה. חולים אלה סובלים מהפרעות נוירולוגיות הגורמות להתקפים ופרכוסים על בסיס יום יומי. אתרי אינטרנט בלתי מונגשים כולל גירויים אשר עשויים לעורר פרכוסים אלה דוגמת פרסומות מרצדות או הבזקי אור פתאומיים. אתר מונגש מאפשר לגולשים מסוג זה לכבות את הריצודים באתר.

אוכלוסייה נוספת המסתייעת בכלים להנגשת אתרים היא אוכלוסיית כבדי הראייה. אלה יכולים להיות אנשים המרכיבים משקפיים דרך קבע, או אנשים ששדה הראייה שלהם מצומצם או אינו חד דיו. תוסף ההנגשה מאפשרים לאנשים אלה לשנות את העיצוב ואת גודל הגופן כרצונם.

יש תוסף שעושה בשבילכם את הכול

המותג Accessnet מציע לכל בעל אתר רכיב המאפשר להנגיש את האתר בקלות וביעילות, והעיקר בהתאם לחוק הנגשת אתרים AA. כך שאינכם צריכים לדאוג לאיומים ביורוקרטיים או לאתגרים טכניים, שכן התוסף נמצא כאן כדי לבצע עבורכם את כל העבודה.

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל