הנגשת אתרים accessnet

קבל הצעת מחיר

להנגשת האתר עוד היום
הנגשת אתרים על ידי מקצוענים

הנגשת אתרי אינטרנט

כשם שקבלן הבניין דואג לבנות משטח חלק המיועד לגישה נוחה וקלה יותר עבור המתניידים בכיסאות גלגלים, כך גם בעל האתר צריך להנגיש את האתר שלו עבור כל אחד. פעמים רבות גולשים בעלי מוגבלויות מגלים כי הם מתקשים לגלוש באתרי האינטרנט השונים, כפי שעושים זאת הגולשים ה"רגילים", והמכשולים אינם ממהרים להגיע. כתב קטן מדיי, סרטונים ללא כתוביות או תמונות הקופצות בפתאומיות מפריעים לא פעם בעיבוד התוכן החיוני באתר.

חוק הנגישות שבא להציל את המצב

חוק הנגשת אתרי אינטרנט בא לתקן את העוול שנעשה במשך שנים לבעלי המוגבלויות ולהכריח בעלי אתרים שונים להנגיש את אתרם באמצעות תוספים המיוחדים המאפשרים לבצע שינויים באתר. באופן כללי, החוק חל על כמה גורמים:

  • גופים פרטיים שהקימו אתרי אינטרנט למען מטרות רווח דוגמת עוסק מורשה או חברה. גופים אלה מספקים שירותים כמו רכישת מוצרים באינטרנט או הרשמה לקורסים מקוונים.
  • עמותה הפועלת ללא מטרות רווח, אך היא מספקת שירותים חיוניים לציבור.
  • רשויות ציבוריות המספקות שירותים לגולשים כמו אתרים ממשלתיים או רשויות מקומיות.

ישנם בעלי אתרים אשר פטורים מחוק הנגישות. לדוגמה, בעלי עסקים שרווחיהם בשלוש השנים האחרונות היו נמוכים יותר ממיליון שקלים.

למי מיועד האתר הנגיש?

בעלי מוגבלויות לא מעטים (כ-30% מהאוכלוסייה) יוכלו ליהנות מאתרים נגישים:

  • בעלי מוגבלות פיזית אשר מתקשים להזיז את ידיהם ולשלוט במקלדת ובעכבר.
  • גולשים הסובלים ממוגבלות בראייה – בעלי עיוורון צבעים, עיוורון מולד, עיוורון חלקי או מוחלט.
  • גולשים בעלי בעיות שמיעה – גולשים אלה מתקשים בדרך כלל לצפות בסרטונים באתר. סרטון המופיע באתר מונגש משודר עם כתוביות מובנות.
  • בעלי מוגבלות שכלית – אתר מונגש מיועד גם למתקשים בהבנת הנקרא, לחוששים מהטכנולוגיה החדשה.
  • עולים חדשים – האתר מונגש גם לגולשים שהשפה העברית אינה שפת אמם.

כמה עולה להנגיש אתר

בדרך כלל, הנגשת אתר אינה יקרה יותר מבניית אתר קיים. עם זאת, העלות יכולה להשתנות מאתר אחד למשנהו. כך למשל, הנגשה של אתר קיים עלולה להיות יקרה יותר מהנגשה של אתר חדש בבנייה, מכיוון שבמקרה זה יהיה צורך לגבות את האתר ולשנות בו הגדרות חיוניות.

בעל אתר? כדאי לך להנגיש אותו במהירות

היום חשוב שלא להתמהמה בביצוע הנגשת אתרי אינטרנט לבעלי מוגבלויות מכמה סיבות. ראשית, כך תוכלו למנוע מעצמכם קנסות ותביעות, שכן אתר בלתי מונגש עלול להיות מאוים על ידי הגולשים ולספוג תביעות. שנית, הנגשת האתר היא תרומה גדולה מאוד לחברה. ברגע שתבצעו כמה פעולות בלתי מורכבות, תוכלו להנגיש את האתר שלכם לבעלי מוגבלויות, ובכך תזכו בהערכה לא רק מצדם, אלא גם מצד גולשים התומכים בכל מעורבות חברתית. ושלישית, הנגשת האתר היא הזדמנות נהדרת להגדיל את הפניות והמכירות שלכם. תחשבו על זה – אם בעבר גולשים עיוורי צבעים נטשו את האתר שלכם מכיוון שלא הצליחו לקרוא את התכנים הכתובים בו, הרי שהיום הם יכולים להתאים את הצבעים בקלות ולהשתמש בשירותים שלכם.

מנגישים את האפליקציות

בדומה לאתרי האינטרנט, גם האפליקציות חייבות בהנגשה, ובייחוד אם מדובר באפליקציות המספקות שירותים חיוניים כמו בנקאות אישית או חיפוש לוח הזמנים של תחבורה ציבורית. ניתן להנגיש את האפליקציות באמצעות תוכנות מיוחדות המותאמות למערכות ההפעלה אנדרואיד ו-iOS.

בזכות רכיב אחד

מותג Accessnet מיועד להנגשת אתרים, והוא כולל רכיב מיוחד המתאים לאתרים של וורדפרס. רכיב זה מאפשר לבצע התאמה בקלות ובמהירות ברמת נגישות בינונית (AA) בהתאם לדרישות החוק. הצוות מלווה את בעל האתר לארוך כל הדרך, ובודק את הליך הטמעת רכיב הנגישות שלב אחר שלב.

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל